Klimatizácia

KLIMATIZÁCIA:
Pre vaše automobily kompletný servis auto klimatizácií tej najvyššej kvality. Plnenie a regenerácia klimatizačného systému na plne automatickom zariadení TEXA 720R. Tento proces trvá cca 45 min. Klimatizácia je najúčinnejší systém na zníženie teploty v interiéri vozidla, čím napomáha zníženiu vyčerpanosti z teploty pri dlhých jazdách v aute. K optimálnemu výkonu a životnosti klimatizácie by sa mala údržba a kontrola systému vykonávať raz za 2 roky.

ČISTENIE KLIMATIZÁCIE:
Na výparníku klimatizácie sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje interiér zápachom. Čistenie klimatizácie s výmenou kabínového filtra odporúčame 1x za rok.

DEZINFEKCIA OZÓNOM V INTERIÉRI VOZIDLA:
V interiéri vozidla prebieha dezinfekcia nasledovne. Ozónový generátor nastavíme podľa veľkosti vozidla, prípadne zápachu na 30 min – 45 min. Generátor pôsobí pri zatvorenom vozidle. Podmienkou je nastavený vnútorný okruh na vozidle a zapnutý motor vozidla. Po cca. 30-45 minútach generátor vypneme a vozidlo necháme vyvetrať. Táto dezinfekcia je určená pre klimatizácie vozidla, v ktorých je vysoká vlhkosť a priaznivá teplota na tvorbu nebezpečných baktérií a plesní. Tie sú dôvodom nepríjemného zápachu ale môžu ohrozovať aj zdravie posádky, malých detí, alergikov, astmatikov, najmä ak je imunitný systém oslabený. Rovnako účinná je dezinfekcia ozónom aj v aute fajčiarov, v ktorých zanecháva fajčenie nepríjemný zápach.

 

Názov práceCena bez DPHCena s DPHSadzba za
Čistenie a dezinfekcia klimatizácie, odstránenie nepríjemných zápachov12,5015,00€ / úkon
Kompletný servis klimatizácie50,0060,00€ / úkon
Regenerácia systému klimatizácie R134a30,0036,00€ / úkon
Chladivo R134a0,06  0,07 € / gram
 Regenerácia systému klimatizácie R1234yf 40,00 48,00 € / úkon
Chladivo R1234yf  0,25 0,30 € / gram